EKO zbrane- čistejšia a ekologickejšia rada už v predaji

Na trhu dnes vládnu praktiky, ktorých čestní podnikatelia a obchodníci nie sú hodní. Ale priveľká kritika škodí, preto sa poďme spoločne pozrieť na to, čo je EKO rada našich zbraní zač. 


V súčasnej dobe je situácia na trhu veľmi komplikovaná. Zákazníci hľadajú „prečačkané“ zbrane, ktoré majú od funkčnosti a praktickosti veľmi ďaleko. Hoc je ich dizajn pekný, strácajú na istých kvalitách. Avšak prostredie je konkurenčné a voľba ľudí slobodná, preto sme aj my odpovedali na požiadavky zákazníkov farebnými kolekciami. Je tu však aj myšlienka, ktorá je a bola zachovaná z predošlého projektu a tým je rada čistejších a ekologickejších zbraní, ktoré nájdete pod pojmom EKO.

Čo je EKO rada?

Ide o celý rad zbraní, ktorých materiál, teda drevo, nie je ošetrované a konzervované žiadnymi chemickými farbami. Na impregnáciu dreva po celej jeho šírke sa používajú organické a rastlinné oleje, ktoré povrch výborne penetrujú a drevo spoľahlivo chránia.

Prečo čistejšie?

Akrylové farby či hrubé emaily prekrývajú materiál a zamedzujú zákazníkom vidieť „pod povrch“ zbrane. Mnoho výrobcov potom používa lacnejšie a mäkšie ihličnaté dreviny a vydáva ich za tvrdé drevo, čo je ale hneď poznať na váhe a v teste „vrypom“. Rovnako vám farby zakrývajú aj nedostatky dreva ako rozpadnuté hrče, v mieste ktorých sa môže vytvoriť puklina.

V EKO rade našich drevených zbraní toto nehrozí. Olej drevo neprekrýva, iba urobí jeho prirodzenú textúru tmavšiu a dodá zbrani matnejší vzhľad s mokrým efektom. Drevo cez olej dokáže dýchať a prirodzene cezeň dochádza k prestupu vody medzi bunkovou štruktúrou a okolím. Tak možno predísť ohýbaniu.

EKO zbrane sú svojim spôsobom ako bič, ktorý sme si dobrovoľne na seba uplietli. Vďaka nemu vidíte, že drevo nefalšujeme, je zdravé, pevné a s presnosťou navrhované. Zároveň však znižujete dopyt po chemických náteroch, čím spoľahlivo chránite životné prostredie.

Radu EKO zbraní spoznáte podľa tohto symbolu, ktorý je umiestnený v pravom dolnom rohu na fotografii produktu.