Najhladšie brúsenie na trhu

Drevo po mechanickom spracovaní je nutné správne a najmä kvalitne vybrúsiť. Je to posledná bodka, ktorú vašim zbraniam dodáme pred tým, ako pokračujú na impregnáciu a následný export. Brúsenie je nenáročný proces, ale v súčasnosti mu nie je v oblasti drevených zbraní udelená dostatočná pozornosť. 


Prečo je brúsenie také dôležité?

Každý bojovník sa musí vedieť so svojou zbraňou zosúladiť. V cvičení ako aj v bojovejších formách musí nastať jednota medzi zbraňou samotnou a telom človeka, ktorý ju používa. Iba tak sa môže stať skutočne funkčnou. Ide teda o akési nenahraditeľné puto, ktoré sa utvorí po dlhodobom tréningu. Je pracne budované a založené na dôvere, že zbraň je v poriadku a bude slúžiť tak, ako má. Preto je pre nás dôležité navrhovať ich, aby boli maximálne funkčné, efektívne a aby bol materiál bez závad.

Kvalita zbrane odzrkadľuje presnosť celého technologického postupu. Nie je možné ju dosiahnuť, pokiaľ sa proces nekontroluje až po samotný koniec. Niekedy je však potrebné si uvedomiť, že práve to zakončenie je to najpodstatnejšie. Pri mechanickom opracovaní sa mikroskopické drevité vlákna porušujú a otvárajú tak povrch materiálu, do ktorého potom môže lepšie prúdiť voda. My tieto mikroskopické štrbiny pociťujeme na povrchu ako drsnosť. Použitím celého radu brúsnych kotúčov od najmenšieho čísla po najväčšie (od najhrubšieho zrna po to najjemnejšie), dosiahneme dokonalé zahladenie vlákien a teda želateľný výsledok.

Najjemnejší výbrus na trhu

…Tak práve ten vám dokážeme zaručiť. Máme na to svoje vylepšenia a rokmi overené „know-how“. Od nás dostanete vždy len to najjemnejšie drevo! A keďže zbrane sú v kontakte s bruškami vašich prstov, táto najviac inervovaná časť tela bude doslova v siedmom nebi!

Pridaj komentár