Nový názov spoločnosti- Kto za ním stojí?

Oproti predchádzajúcej spoločnosti sa dnes zásadne líšime aj názvom. Ten sa ukázal na svetlo sveta na konci januára 2017 po intenzívnej práci osoby, ktorá stojí za jeho vznikom. Poďme si teda náš názov v krátkosti predstaviť. 


Aby sme ukázali trhu našu radikálne novú tvár, museli sme k tomu pribaliť aj adekvátnu zmenu dizajnu. S dizajnom webového sídla sa však spája aj identita stránky. A to už je vážny krok, ktorý sme boli ochotní podstúpiť. Jedine tak môžeme zaručiť odchod starej spoločnosti, ktorú nahradilo niečo celkom iné.

Prečo názov PROTECT?

Slovo „protect“ v preklade znamená chrániť. A keďže sme výrobcami zbraní pre tradičné bojové umenia, rozhodli sme sa túto myšlienku nasledovať. Hoc sú od seba tak odlišné ako veľmi sú si blízke, svoju filozofiu prepletajú bojové umenia v jednom uzle a tým je ochrana. Odjakživa vykazovali defenzívny charakter a ich prioritnou úlohou bolo naučiť ľudí chrániť seba, svojich blízkych a svoj majetok. Dnes už síce nepriateľ nestojí tak okato pred nami, no tieto tradície ostali zachované a stále si vo svete hľadajú svoje čestné miesto. Každý nadšenec ich bojovej techniky, ohúrený historickým vývojom zbraňového arzenálu, sa rozhodol vykročiť na cestu obrany. Preto nový názov našej spoločnosti bol odvedený od anglického ekvivalentu slova „chrániť“ a na konci januára nadobudol platnosť ako PROTECT.

Kto stojí za vznikom novej identity?

Touto osobou je Marianna Jurišová, ktorá dopomohla našej spoločnosti k tvorbe nového loga a názvu. Odvíjajúc sa od fontov a farieb webu sa napokon dopracovala k armádnejšiemu vzhľadu a jednoduchý názov a hlbokú myšlienku pretavila do úžasnej práce. Takouto cestou sa jej nápad zvečnil a my jej formou článku chceme poďakovať za pomoc a prejavenú dôveru. Bez nej by sme neboli kompletní a nedokázali by sme vykročiť v ústrety obrovskej komunite sveta bojových umení.

Kde všade sa s logom stretnete?

Každá nami vyrobená zbraň bude oddnes nosiť akrylom nastreknuté logo na jednej zo strán. Nebudeme ho ale pchať do popredia, pretože dôležití nie sme tak my ako práve dizajn zbrane, ktorý musí zachovávať určitú tradíciu a dýchať históriou. Okrem produktov sa však s PROTECT názvom a logom stretnete aj na balíkoch, samozrejme na internetovom sídle a na našej Facebook stránke.

Tešíme sa na Vás!

PROTECT Team

Pridaj komentár